שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

לובי=שדולה. זוהי קבוצת אנשים הפועלים מאחורי הקלעים כדי להשפיע על חברי הכנסת כך שישפיעו לטובת הגוף שאותה קבוצה מייצגת. כיום בכנסת יש 120 חברי כנסת ומעל 500 חברות ששוכרות לוביסטים, המייעצים לחברי הכנסת ומפעילים עליהם לחצים בכדי לשכנע אותם להצביע בהתאם לקהל אותו הלוביסטים מייצגים. עכשיו אתם מבינים כמה חשוב שגם לנו יהיה לוביסט בכנסת, שיעבוד מול כלל המפלגות?

לובי המיליון, יהיה שם כדי לייצג באופן מקצועי וללא פשרות, את האינטרסים של 1.2 מיליון ישראלים דוברי רוסית.

30 שנה עברו מאז העלייה הגדולה של שנות ה-90. ועדיין, בשנת 2021, יש 119,000 קשישים ישראלים דוברי רוסית שחיים על פחות מ-3,500 ש״ח בחודש. גם כיום, אלפי ישראלים דוברי רוסית צריכים להוכיח את היהדות שלהם. עדיין, בספרי הלימוד בבתי הספר אין זכר להיסטוריה, תרבות ומורשת יהדות יהודי ברית המועצות. וזו רק רשימה חלקית.

אין כמעט סוגיות בלובי שהן סוגיות ״רק של רוסים״, אך הבעיות שהלובי מציף חמורות ועמוקות יותר בקרב ציבור ציבור דוברי הרוסית בישראל. כך, אם נעזור לקשישים עניים דוברי רוסית, נעזור גם לקשישים עניים אחרים. יצירת לובי לא מבדל אותנו מהחברה. ההפך, הוא יאפשר לנו לתקן את הבעיות הקיימות אצלנו, וכתוצאה מכך, בחברה הישראלית כולה.

אנחנו שמחים על כך שיש פוליטיקאים ומפלגות בכנסת שמקדמות אג׳נדות של ישראלים דוברי רוסית (זה יקל עלינו את המלאכה!) אבל אנחנו רואים כבר 30 שנה – שזה לא מספיק. הנושאים העיקריים החשובים לנו טרם נפתרו: הסבים והסבתות שלנו מזדקנים בעוני, בירורי היהדות הולכים ומתרחבים, יש עדיין 300,000 ישראלים דוברי רוסית שלא יכולים להתחתן כאן והרשימה עוד ארוכה. לכן, לא מספיק לעבוד מתוך מפלגה אחת, אלא לעבוד מחוץ לכנסת – עם כל המפלגות הנמצאות במוקדי השפעה, כדי לקדם את הנושאים החשובים לנו.

העובדה שאנחנו לא נציגים של אף מפלגה ספציפית מאפשרת לנו בדיוק את זה- לעבוד עם כולם ולבנות קואליציות רחבות ומפתיעות של שיתופי פעולה.

בנוסף, הערך המוסף של הלובי היא יכולתו לעשות מחקר עומק על הסוגיות החשובות לישראלים דוברי רוסית, לבנות אסטרטגיית מדיניות ולקדם מהלכים פרקטיים עם כל מי שייבחר לתפקידי שר.

המיזם הוקם על ידי קבוצת צעירים אקטיביסטיים, בני דור 1.5 ודור 2 לעלייה, שמובילים כעשור את הזירה החברתית והתרבותית של דוברי הרוסית בישראל. אנחנו מגיעים מקשת פוליטית רחבה: חלקנו פעילים של מפלגות בצד הימני או השמאלי של המפה, אחרים לא קשורים לאף מפלגה. רבים החליטו לראשונה להשקיע מזמנם כדי לקדם סוגיות הקשורות לישראלים דוברי רוסית, מתוך אמונה שמונחת בפנינו הזדמנות היסטורית להשתמש ביכולות שרכשנו ב-30 השנים האחרונות, גם כדי להחזיר חזרה לציבור ממנו הגענו.

לקריאת כל האנשים שמובילים את המיזם לחצו כאן

הלובי נבנה על בסיס אמונה שמי שצריך להחליט בנוגע לסוגיות שהלובי צריך לקדם – הוא הציבור עצמו. לכן, כל מצטרף ללובי לוקח חלק בקבלת ההחלטות על נושאי המיקוד של הלובי. בנוסף, בעולם הפוליטי יש אינטרסים ולחצים מצדדים שונים. כדי שנוכל להיות גוף שבאמת דואג רק לאינטרסים שלנו, אנחנו חייבים לא להיות תלויים בגורם מממן אחד גדול, זה או אחר.

התקציב של הלובי הולך על משכורת של מי שיהיה בפועל – הלוביסט שיעבוד מול הכנסת והממשלה, על מחקר ובניית אסטרטגיה ועל קמפיינים תקשורתיים, שכן אלה שלושת הצלעות החשובות ביותר של הפעילות שלנו.
כמו כל עמותה רשומה בישראל, אחת לשנה אנחנו מחוייבים לפרסם את הדוחות הכספיים שלנו ותוכלו לראות אותם באתר גיידסטאר, בנוסף, חשוב לנו להיות הכי שקופים שניתן ולפרסם את התקציב המתוכנן של הלובי ונעשה זאת ממש בקרוב.

כיוזמה של מימון המונים, הדרך היחידה שלנו לגדול ולהתפתח היא על ידי עוד ועוד תומכים ותומכות. עוד משאבים = עוד השפעה. אנחנו מבינים שלרוב הנושאים תחת טיפולנו, אין פתרונות מהירים – הם דורשים זמן ביצוע והם דורשים כוח ציבורי. לכן, אנחנו מודים ומעריכים כל תמיכה ותמיכה אך בעוד תמיכות חד פעמיות הולכות לאירועים ופרויקטים חד פעמיים התמיכות הקבועות הן מה שנותנות לנו את הוודאות לאורך זמן ואת היכולת לתכנן קדימה.

אנחנו לא סתם אומרים שהלובי הוא של כולנו – אנחנו גם מתכוונים לזה. חברי הלובי בתמיכה קבועה הם אלה שישפיעו ויצביעו על הנושאים אותם נקדם מול מקבלי ההחלטות בהצבעת חברים שתתקיים אחת לכמה חודשים.

להצטרפות והפיכת חבר בלובי המיליון לחצו כאן

יש לכם עוד שאלות? הרשמו עכשיו לאחד מחוגי הבית הקרובים!