סיכום ראיונות -עברית

ראשי המפלגות עונים על השאלות הקשות

של 1.2 מיליון ישראלים דוברי רוסית

תוכן עניינים

טיפול בעוני קשישים

נוסח השאלה: 190,000 קשישים דוברי רוסית חיים על פחות מ-3,500 שח בחודש. ל-150,000 אין פנסיה. רבים ממשיכים לעבוד אחרי גיל פרישה אבל מקזזים להם מאות שקלים מקצבת הזקנה (דיסריגרד). 72,000 קשישים לא מקבלים קצבה חודשית כניצולי שואה רק בגלל שעלו אחרי 1953- מה התוכנית שלך להוציא מהעוני הכבד קשישים דוברי רוסית?

סוגיות בדיור ציבורי

נוסח השאלה: 18,000 קשישים עניים דוברי רוסית ממתינים בתור לדיור ציבורי במשרד הקליטה, לעיתים עד המוות, לעומת התור לדיור ציבורי במשרד הבינוי והשיכון, בו מחכים כ-3-5 שנים. מדוע הקשישים דוברי הרוסית מופלים לרעה ומה אתה מתכנן לעשות בנידון?

הפסקת בירורי היהדות

נוסח השאלה: 460,000 ישראלים דוברי רוסית, שכבר הוכרו כיהודים עם עלייתם לארץ, עלולים לעבור הליך חקירת יהדות ב-30 השנים הקרובות. אין אף קבוצת עולים בהיסטוריה של העם היהודי שעברה כאלה חקירות. זה אנטי ציוני, אנטי דמוקרטי, מרחיק אנשים מהיהדות, גורם להם להרגיש סוג ב׳ ומנוגד להלכה ולמסורת הפסיקה היהודית. מה אתה מציע לעשות בנידון?

נישואים אזרחיים

נוסח השאלה: 300,000 ישראלים דוברי רוסית לא יכולים להתחתן בישראל ועכשיו בתקופת הקורונה הם גם לא יכולים לטוס לחו״ל להתחתן. יש על השולחן פתרונות נקודתיים כמו נישואים מקוונים או חתונה בשגרירות. איזה פתרונות נקודתיים וארוכי טווח אתה מציע?

תת ייצוג במוקדי השפעה

נוסח השאלה: דוברי הרוסית הם 12% באוכלוסיה העובדת אך במוקדי השפעה ובתפקידים בכירים אנחנו לא מגרדים חצי מזה- לא במגזר הציבורי, בחרת הדירקטורים, הנהלת בתי החולים, בתי הספר, בתי המשפט, צה״ל, משטרה וכו׳, כיצד אתה מציע לשלב במוקדי השפעה ישראלים דוברי רוסית כאחוזם באוכלוסיה?

היעדר ההיסטוריה והמורשת מהמוסדות הרשמיים

נוסח השאלה: למרות שאנחנו 30 שנה בארץ ההיסטוריה, התרבות והמורשת היהודית של ישראלים דוברי רוסית לא חלק מתוכניות הלימודים בבתי הספר ומצה״ל: לא סיפורי הוטרנים, לא השואה בברית המועצות, לא סיפורם של אסירי ציון ומסורבי העלייה – כיצד אתה מציע לשלבם במוסדות הרשמיים כדי שסיפורם של 1.2 מיליון ישראלים דוברי רוסית יהיה חלק מהישראליות?

לצפייה בראיונות הלובי עם הפוליטיקאים

נפתלי בנט | ימינה

לצפיה בראיון

ניצן הורוביץ | מרץ

לצפיה בראיון

יאיר לפיד | יש עתיד

לצפיה בראיון

בני גנץ | כחול לבן

לצפיה בראיון

נפתלי בנט | ימינה

לצפיה בראיון

ניצן הורוביץ | מרץ

לצפיה בראיון

יאיר לפיד | יש עתיד

לצפיה בראיון

בני גנץ | כחול לבן

לצפיה בראיון