קהילה

קהילת ישראלים צעירים דוברי רוסית, דור ראשון ושני לעלייה, הלומדת ומעמיקה בסיפור ובמורשת הלא מוכרת של יהדות ברית המועצות, מתנדבת ותורמת לקהילה.

קהילת לובי המיליון נולדה מתוך הצורך לחקור וללמוד את הזהות, התרבות והמורשת של יהדות ברית המועצות תוך חוויה מלמדת ומעצבת זהות. הקהילה מנוהלת על ידי צעירות וצעירים דוברי רוסית ופועלת למענם. מטרתנו היא להנגיש את התרבות והמורשת של יהדות ברית המועצות לקהילה, לחזק מנהיגות ולקדם התנדבות ותרומה לקהילה.

לאתר מבצע וטרן >

לאתר נובי גוד >

מה זה להיות חבר לובי?

תמיכה בפעילות הלובי באופן חודשי או בסכום חד פעמי לפי יכולתכם, השתתפות בסקרים ומחקרים שהלובי מקיים במגוון תחומי פעילותנו, קבלת מידע עדכני על הפעילות שלנו בקרב 1.2 מיליון ישראלים דוברי רוסית, השתתפות במפגשי חשיבה ומדיניות בנושאים שונים והשפעה על דרכי פעולתנו. הכרת חברי קהילה צעירים דוברי רוסית במוקדי השפעה שונים בחברה הישראלית. השתתפות באירועי לובי תרבות ומורשת יהדות ברית המועצות בהנחות משמעותיות.

חברי לובי מספרים

מהי התנדבות בלובי?

פעילות הלובי מראשיתו מתבססת על המתנדבים היקרים שלנו, שמהווים חלק בלתי נפרד מהצלחות והישגי הלובי. תחומי ההתנדבות:

פורום דת ומדינה

איסוף ידע מחקרי ומשפטי על אתגרי דת ומדינה, השתתפות בצוותי חשיבה לגיבוש מדיניות ותכנון אסטרטגי מול נבחרי ציבור והממסד הרבני.

פורום פוליטי

 קידום מהלכי מדיניות מול מקבלי ההחלטות בנושאים פוליטיים. רלוונטי לאנשים שמגיעים מהתחום ומכירים את פעילות הכנסת ו/או הממשלה.

פורום קשישים

הפעלת הפורום, המונה היום 40 ארגוני חברה אזרחית שעוסקים בקידום פתרונות מדיניות לבעיותיהם של קשישים דוברי רוסית מול הכנסת והממשלה.

פורום תרבות ומורשת

 חשיבה אסטרטגית בנוגע לפרויקטי הלובי בנושא תרבות ומורשת, הכולל הקמת מוזיאון מורשת יהדות בריה״מ, שילוב מורשת בתכניות לימודים וצה״ל ועוד.

קהילה

סיוע בתכנון, ארגון והפקה של אירועי תרבות ומורשת יהדות בריה״מ, חשיבה אסטרטגית על פיתוח תחום הקהילה, תרגומי מסמכים ועוד.

מתנדבי לובי מספרים

הרצאות בלובי

קהל יעד

עמותות וארגונים קהילתיים, חברות פרטיות ועסקיות, מכינות קדם צבאיות ותוכניות מנהיגות, אוניברסיטאות, מוסדות אקדמיים ובתי ספר.

הכירו את קהילת דוברי הרוסית בישראל

איך זה להיות ישראלי דובר רוסית שחי בישראל 2023? מה הקשיים של החברה דוברת הרוסית? למה למרות היותנו “ישראלים לכל דבר” אנו עדיין רואים בקבוצה הזאת קהילה נפרדת עם צרכים ייחודיים? איפה נראה את החברה הזאת עוד 10-15 שנה?  בואו לשמוע הרצאה מרתקת על לובי המיליון, הקהילה דוברת הרוסית בארץ, האתגרים, ההצלחות  והעשיה שלנו למען 1.2 דוברי רוסית בארץ.

נובי גוד ישראלי

תמיד שמעתם על חגיגות ‘נובי גוד’ ואתם רוצים לדעת אחת ולתמיד במה מדובר? הזמינו אותנו לחגוג יחד ‘נובי גוד ישראלי’ וקבלו הצצה לחוויה תרבותית ממנה צמחו 1.2 מיליון דוברי רוסית. הזדמנות לתת מקום לגיוון תרבותי ולתמוך בקידום התרבות והמורשת של 1.2 מיליון ישראלים דוברי רוסית בחברה בישראל.

הצלחות מספרות

מהו חוג בית?

הזמינו חוג בית לסלון ביתכם ותוכלו לשאול אותנו הכל ולשמוע בדיוק מה אנחנו עושים כדי לקדם עתיד טוב יותר ל-1.2 מיליון דוברי רוסית בישראל.

מי זה לובי המיליון? איך אנחנו מקדמים צרכים של ישראלים דוברי רוסית מול מקבלי החלטות? אולי לפני הכל, מהם בכלל אותם צרכים? “העלייה הכי מוצלחת” שגם לה יש קשיים וצרכים משלה.
בואו להשתתף בשיח ולשמוע על הנושאים הכי בוערים לדוברי רוסית בישראל: עוני קשישים, תת מיצוי זכויות, תת ייצוג בתפקידים בכירים, בירורי יהדות, גיור, נישואים אזרחיים, מורשת יהדות ברית המועצות וכמובן איך לא – על הלובי הראשון שמקדם צרכים של הקהילה הזו.

משתתפים מספרים

אירועי הלובי

אני רוצה להצטרף

יש לכם שאלות? רוצים להצטרף אלינו?
השאירו כאן פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!